Kapelski planinarski put - KPP

KPP je planinarska obilaznica koju održavaju 3 društva, a koja počinje u mjestu Tuk, u srcu Gorskog Kotara, prolazi preko Bjelolasice, kroz strogi prirodni rezervat Samarskih i Bijelih stijena te se preko Kolovratskih stijena spušta prema moru u Klenovicu mjesto na obali pokraj Novog Vinodolskog.

Na KPP-u, čiji obilazak zahtijeva 3 – 4 dana hoda, postoji čitav niz planinarskih objekata koji su tako smješteni da osiguravaju odmor i noćenje.

Detaljan opis KPP-a nalazi se u Putnom vodiču.

KPP