s obzirom na trenutnu situaciju, a posebno na priopćenje HPS-a od 13. ožujka 2020. u kojem se upozorava na to da okupljanje u zatvorenim prostorima, autobusni prijevoz na izlete te općenito skupljanje većih skupina ljudi na istome mjestu može povećati rizik od zaraze korona virusom, Upravni odbor HPD-a „Kapela“ je 15. ožujka 2020. donio odluku o privremenom obustavljanju društvenih sastanaka srijedom te otkazivanju planiranih izleta.
Održavanje planinarske škole zasad se odgađa.
O nastavku društvenih aktivnosti članovi će biti obaviješteni putem internetske stranice i društvenih mreža.

Kapelski planinarski put - KPP

KPP je planinarska obilaznica koja počinje u mjestu Tuk, u srcu Gorskog Kotara, prolazi preko Bjelolasice, kroz strogi prirodni rezervat Samarskih i Bijelih stijena te se preko Kolovratskih stijena spušta prema moru u Klenovicu mjesto na obali pokraj Novog Vinodolskog.

Na KPP-u, čiji obilazak zahtijeva 3 – 4 dana hoda, postoji čitav niz planinarskih objekata koji su tako smješteni da osiguravaju odmor i noćenje.

Detaljan opis KPP-a nalazi se u Putnom vodiču.

KPP