s obzirom na trenutnu situaciju, a posebno na priopćenje HPS-a od 13. ožujka 2020. u kojem se upozorava na to da okupljanje u zatvorenim prostorima, autobusni prijevoz na izlete te općenito skupljanje većih skupina ljudi na istome mjestu može povećati rizik od zaraze korona virusom, Upravni odbor HPD-a „Kapela“ je 15. ožujka 2020. donio odluku o privremenom obustavljanju društvenih sastanaka srijedom te otkazivanju planiranih izleta.
Održavanje planinarske škole zasad se odgađa.
O nastavku društvenih aktivnosti članovi će biti obaviješteni putem internetske stranice i društvenih mreža.

Učlanjenje

Članom Društva postaje se nakon što se u članski karton unesu traženi podaci i uplati članarina za tekuću godinu. Tada se članu izdaje planinarska iskaznica koja, osim za Hrvatsku, vrijedi i za sve zemlje članice Međunarodne unije planinarskih organizacija, skraćeno UIAA s kojima je Hrvatska sklopila ugovor o reciprocitetu.

Članarina: Djeca, učenici, studenti, nezaposleni i umirovljenici 65,00 kn; ostali 85,00 kn; iskaznica 6,00 kn.

Član Društva s plaćenom članarinom za tekuću godinu, osim odlaska na planinarske pohode i druge oblike druženja, ima pravo i na

• osiguranje od nesreće u planini,
  • 50 % popusta na spavanje u planinarskim objektima u Hrvatskoj,
  • pravo na popust u svim zemljama članicama UIAA s kojima je Hrvatska sklopila ugovor o reciprocitetu,
  • različite popuste prilikom kupovine planinarske opreme u specijaliziranim prodavaonicama,
  • godišnji plan izleta HPD Kapela za tekuću godinu.

Kao članovi, u Društvu možete nabaviti

• majice, naljepnice, privjeske sa znakom Društva,
  • planinarske zemljovide
  • dnevnik Kapelskog planinarskog puta (KPP-a).

Društvo posjeduje i planinarsku literaturu koja stoji na raspolaganju članovima za čitanje i pripremu izleta.

Učlaniti se može svake radne srijede od 19:00 do 20:00 sati u prostorijama Društva. Za učlanjenje potrebno je imati osobnu iskaznicu i potreban novac za uplatu.