Mladi za stare

Odjavna špica u busu-žutom: „Avantura! Tko je bio-pričat će, tko nije bio-slušat će“
Tako je minuli izlet odjavio „naš“ marni vodič, i jedan od organizatora, Vjeko,
Koji je zasigurno i nedvojbeno još mnoge poklonike nakon ovog izleta stek'o
Baš kao i njegova ekipa: K.Luka, Dren, Sajko, Zelić, s kojima ova avantura i kreće.

Pošto sam bila jedna stotinka, koja ovu avanturu oduševljeno proživje,
Pokušat ću pričati, ako ima tko da želi, slušat/čitat će, kako ju ja doživje.

Ako postoji savršen spoj čovjeka – prirode – natprirode: Neba/Boga/Duše,
Onda je to ovaj izlet, reć' bi najuspješniji, jer nas Mladi već u zamisli osupnuše:
Mladenački maštovito osmišljen, fletno organiziran, spretno realiziran
Neobičnim, svim osjetilima ugodnim, iznenađenjima naprosto prebukiran:
Iznenađenje je uspješno ostalo iznenađenje Cilja do samog starta
Nije nikom trebala, niti bi koristila, orijentacijska ili planinarska karta.
U busu nas je dočekalo slatko iznenađenje mladih Kapelašica Ele, Sanje, Jelene...
Kolači za jutarnji pozdrav, uz ritualni Pelinkovac, da nas prene, još onako snene!
Pa slijedi iznenađenje u bijelom: pr(a)va ovojesenska snježna čista čarolija
Potpuno je zasjenila zebnju i neželjeno iznenađenje zbog kratkotrajnih putnih vragolija.
Najvedrije iznenađenje bje plavetno razvedravanje i pozdrav sunčev s neba
K'o da nam ga sam naš Švabo posla'-ta najbolje on zna što Kapelašima treba.
Najprvo svi u snijeg zagazišmo na tradicijsko „vatrogasno“ slikanje, tj.fotkanje
Za mlade, za stare, za web, za facebook, ma ustvari za „uspomenu i dugo sjećanje“.
Onda čilo krenusmo, mladi i stari istim tempom, istim žarom svi skupa
Prvi prteći, ostali za njima, rovovima do gležnja, do koljena, a ponegdje i do trupa.
Uz novo iznenađenje-razdraganu pratnju domaćinovih i naših ljubimaca-dva rasna tornjaka,
Već stiže slijedeće: „Pozor-viseći elementi!“ Bočicama svakojakih rakijica okićena grana svaka.
Prtimo i idemo dalje, a kad tamo na livadi, čeka opet iznenađenje neviđeno: LEDENI PIKNIK!
Snježni Ledeni stol sa sezonskom ponudom: šunka, slanina, čvarci i luk-ajme kako slastan trik!
Onkraj još i Ledeno kuhalo sa loncima iz kojih se miris vrućeg biljnog čaja i kuhanog vina širi.
Kako ostati ravnodušan, „zdrave pameti“ ili umoran , kad te okrijepe ovakvi razno-izvrsni eliksiri?
Na uspon - po vlastitom izboru i želji, po prilici jedna četvrtina nas se osmjeli
Dalje prteći prvu prtinu do Zagradskog vrha, neki i četveronoške, a eto nam-tako smo htjeli!
A ozgo pogledi - ne znaš koji je ljepši, od vedrine neba od bjeline snjegova:
Da li more i otoci u sunčanoj maglici ili sijede glave nebrojenih bregova.

Mladi nas idejom oborili s nogu – nemam riječi, osim: hvala vam! Kapelinoj mladosti nema ravne!
Neka i' neka! Uza nji' Kapelu tek čekaju avanture slavne, oni su nama uzdanice i snage glavne!!!

Nevenka Bukovinac

Objavljeno: 22.11.2015