ISTRA, RT KAMENJAK - u stihovima

Dojmovi s izleta – rt Kamenjak, 01.04.2012., u stihu umjesto u prozi!

Zbilja sreća velika da sam išla ovaj izlet, a još većahahaha da ne idem često,

Jer da vam kažem pravo, valjda bi onda svako moglo biti baš ono, najljepše mjesto.

Al' ipak za me - bez premca, bez diskusije, o tom zbilja više nema zbora,

Nema većeg hodačkog užitka i  doživljaja ljepote nego što su mjesta na obali našeg mora.

Malo s ovim svojim doživljajem kasnim, jer kako početi isprva uopće nisam znala

I sve bojeć' se da još ne ispadne kao neumjesna prvoaprilska šala,

Jer kud nas je već od buđenja čekao snježni aprililili,

Kojeg smo za morsku nedjelju najmanje htjeli pa ga za šalu baš i jesmo shvatili,

Da još „začinim“ još jednim veselim, ushićenim izletničkim dojmom,

Baš ne znam da bi ga smatrali drugačijim, nego baš eto, prvoaprilskim pojmom.

Dakle sad redom:  zna(ju) Vargek(i) šta su prave planinarske poslatice i gušti

I kako da nam hodanje, ritam, tempo, razgledanje i uz ležernost i bez „trke“ priušti.

I ja sam u stvari baš zbilja (teško za vjerovatihihihi) ostala bez teksta-ne kažem to samo za šalu,

Stoga iskreno zahvaljujem za prvi, neponovljivi, ovogodišnji doživljaj na ovom (uh, baš ne znam opisati koliko lijepom) morskom žalu.

I sve si mislim, ma jesmo napredni s našim busom, brzosušećim majicama, nepromočivim gojzericama

mobitelom, internetom, gps-om - ne znam ni nabrojati kojim sve još ITehnologijama

i gle „štosa“-pa ja sve to skupa s vama i koristim i trebam i smatram da ne ide bez toga više,

jer da-samo klikneš, samo „on“/off“, samo brže, samo ekran-šta to tamo piše,

a  opet čini mi se da znam da se svi mi isti, sa svime time „možemo skriti“ i „po vuhima pokriti“

pred onim tko je mogao (i kako god se zvao i kako god ga zvali) na tom rtu Kamenjaku onakvu ljepotu stvoriti.

I „domaćim“ vodičima, pulskim HEP-ovcima, neka mi oproste, ne sjećam se sad imena,

Neizmjerno zahvaljujem na trudu i angažmanu i poklonu od cjelodnevnog nedjeljnog vremena.

A posebno su dragocjene bile one njihove male crtice, priče, doživljaji s mora

pa smo se uvjerili da se može itekako uživati i odavde, a ne samo pogledom s vrhova gora.

Vjetra smo se ovaj puta zbilja „nauživali“, tako da na njega duuugo nećemo pomisliti,

Ma nas nije moga nikakovom silinom u našemu naumu zaustaviti…

Koliko ih je učestvovalo, još bi se ovaj izlet mogao nazvati i „izuzetno uspješnim radnim skupom vodiča“,

A ako sam nekog/nešto i zaboravila, oprostite mi, ali o ovom izletu, tu sad završava moja priča!

Lijepo vas pozdravlja i od srca,

Nevenka (još) vaša blagajnica!

Objavljeno: 04.04.2012